úterý 5. srpna 2014

Cestovní pojištění a marodění v zahraničí

Zvažovala jsem, jestli nám mám před cestou do Chorvatska zařídit cestovní pojištění nebo jestli je to zbytečnost. Nikdy se nám totiž nic nestalo, když jsme byli s rodiči v zahraničí. Přežili jsme dokonce bez úrazů i na dovolených bez rodičů. Nakonec jsem se rozhodla, že nás před cestou raději pojistím.

Spí mi v náruči - to není obvyklé.
Nezjišťovala jsem si, která z pojišťoven je nejvýhodnější. Ze zvyku jsem zašla do pobočky České pojišťovny (v Berouně jsem bez čekání šla rovnou na přepážku – miluji poklidný Beroun) a sjednala pojištění pro Jariho i pro nás.

Na dovolené v Chorvatsku bylo vše v naprostém pořádku, už to vypadalo, že bez zranění či nemoci pojedeme zpátky domů. Tři dny před odjezdem ale Jari najednou začal mít horečku. Nejprve jsem si říkali, že jsme možná podcenili polední koupání a málo jsme ho chladili a že se tedy přehřál na sluníčku. Jenže teplota ani přes podávání léků nechtěla klesnout pod 38°C a to ani následující den. Navíc Jari začal odmítat jídlo (což by ještě šlo – pořád ještě pije Nutrilon) a odpoledne už ani nechtěl pořádně pít. Nezbývalo nám tedy než přečkat další noc (díky homeopatikům alespoň teplota klesla – Jani, díky za ně) a v pondělí ráno vyrazit k doktorce. 

Náš marod se snaží usnout.
V ordinaci jsme ani nemuseli nic vysvětlovat. Na první pohled bylo poznat, že je Jarimu špatně. Závěr byl jasný – angína. A pro nás již známé – antibiotika, chlazené nápoje, studené jídlo, klid. V úterý už naštěstí bylo Jarimu o poznání líp a byl schopný letět letadlem.

Po návratu domů mě čekalo vyřízení papírování s pojišťovnou. V tomto případě bylo nutné vyplnit formulář o nahlášení pojistné události a doložit originály těchto dokumentů:
  • lékařská zpráva s razítkem, datem a podpisem ošetřujícího lékaře
  • účet za lékařské ošetření s razítkem, datem a podpisem lékaře
  • účet z lékárny za antibiotika


Pojišťovna schválila mou žádost a léčebné výlohy mi proplatila v plné výši. 


1 komentář:

  1. Tak pojištění to je snad jediné, co bych před dovolenou vůbec nepodceňovala. Teda kromě toho, jestli máme všichni pasy :-) Vzhledem k tomu, že jsem dříve pracovala jako delegátka, tak se mi už mnohokrát prokázalo, že být připojištěn do zahraničí se rozhodně vyplatí.

    Na naší letošní dovolené jsme ho naštěstí nepotřebovali: http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2014/08/stripky-z-letosni-dovolene.html. Ale příště ho určitě zařídím znovu.

    OdpovědětVymazat